Aihe: ""kahvittelu"
Tämä on hakemistosivu aiheelle ""kahvittelu". Alta löydät tuoreimmat ilmoitukset. Voit myös selata alueittain tai avata tarkemman haun.
Tämä on hakemistosivu aiheelle ""kahvittelu". Alta löydät tuoreimmat ilmoitukset. Voit myös selata alueittain tai avata tarkemman haun.
Hei! Etsin Ystäviä, juttu- ja miksei peliseuraakin! Iällä ja paikkakunnalla ei ole mitään väliä! Olen luonteeltani rennon oloinen, kiva, avoin, huumorintajuinen :D Whatsapp/discord löytyy ja ne saa kysymällä :) Tai voidaan jutella täällä/ spostillakin@ Ilmoitus ei vanhene!
Mukavaa retkikaveria Road tripille luonnon helmaan....
Hei <3 Oon Viivi <3 Mua kiinnostaa musiikki,kirjat, psykologia ja mielenterveys, sukupuolen moninaisuuden asiat. Rakastan musiikkia ja keikkoja. Tykkään puhua syvällisiä ja mulle voi puhua ihan mistä vaan🫶🏻 Sijaintilla eikä iällä oo väliä<3
!!EN ETSI MINKÄÄNLAISTA MIES SEURAA!! !! OLEN ONNELLISESSA PARISUHTEESSA!! Heips! Etsisin uusia ystäviä pk-seudulta joiden kanssa vois käydä ulkona ja muuten vaan hengailla ja tehä kaiken laista. Oon aika extempore tyyppi, valmis lähtemään lähes aina lähes mihin vaan :) ja peli seura kelpaa myös, tällä hetkellä oon pelaillu R.E.P.O. Mimesis Ja Deep Rock Galactic. Mut oon aika avoin myös uusille ja erilaisille peleille 😄 Laita rohkeasti viestiä nii tutustutaan ja vaikkapa nähdään kahvin äärellä.💕
Hei. Olen 35- vuotias nainen Espoossa asusteleva ihminen. Koska illat ja viikonloput ovat vapaat niin olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin ja saada uusia kavereita. Pidän mm.piirtämisestä, tatuoinnista, matkustamisesta (Suomessa ja ulkomailla) kuntosalilla käymisestä ja videopelaamisesta. Olen empaattinen, ymmärtäväinen,mutta välillä äkäpussi jos tarpeeksi härnää. Olisi kiva jos tykkäät vähintään matkustamisesta tai samoista aiheista!
Moi kaikille 😊 Täällä puolen ruutua löytyy 38-vuotias Espoossa asuva, seksuaalivähemmistöön kuuluva (jos sillä on merkitystä) mies. Alunperin oon Pohjois-Karjalasta kotoisin ja monien mutkien kautta muutin Espooseen v. 2019. Ammatiltani oon lähihoitaja, mutta valitettavasti oman terveydentilan takia en oo ollu työelämässä. Tästä voin myöhemmin kertoa lisää, jos kiinnostaa kuulla 😊 Luonteeltani olen todella huumorintajuinen, empaattinen, keskustelutaitoinen ja myös melko puheliaskin, kunhan alun ensijännitys helpottuu. Pystyn juttelemaan asiasta kuin asiasta, niin syvällisistä kuin vähemmän syvällisistä asioista ja toiset ovat kuvailleet minua suvaitsevaiseksi ja ymmärtäväiseksi ihmiseksi sekä hyväksi kuuntelijaksi 😊 Pidän paljon musiikin kuuntelemisesta, elokuvien ja sarjojen katsomisesta, laulamisesta, askartelemisesta ja ylipäätään rennosta olemisesta. Olisi kiva myös käydä enemmän erilaisissa tapahtumissa, museoissa, uimassa ja ulkoilemassa yleensäkin, mutta yksin on jotenkin hankala lähteä minnekään joten kaveri seuraksi olisi mukava saada. En aseta tähän mitään sukupuoli tai ikärajoitteita, kaikki saavat vapaasti laittaa viestiä. Enemmän tosin etsin ihmisiä näkemään livenä ja jos molemmista tuntuu siltä, niin mielelläni näen livenä suht pian, kuin että kirjoittelisin kuukausitolkulla 😊 Joten jos tää ilmoitus yhtään sua resonoi, niin ota rohkeasti yhteyttä ja katsotaan että voisko meillä kemiat käydä hyvin yhteen 😊 PS. Minulta löytyy myös kaikukortti.
Muutin just Tampereelle! Joten tarviin kavereita täältä 🫶 Oon 21v nainen ja queer. Tykkään käydä kirppareilla, kahvilla, museoissa, myös klubeilla ja istumassa iltaa. Oon vähä semmone gootti tyyllinen, tykkään vintagemuodista. Mulla on adhd niin oon menevä ja puhun välillä aika paljon. Valmistun nyt ylioppilaaks ja suunnitelmissa olisi päästä yliopistoon lukee sosiaalityötä. Laita rohkeesti viestii! Mennää tekee jotain kivaa, voit esitellä mulle Tamperetta yms!
Muutin pari vuotta sitten Tampereelle, ja ajattelin kokeilla löytyisikö täältä seuraa kahville tai kaljalle ☕🍻 Tuun toimeen melkein kaikkien kanssa, eikä haittaa vaikka kiinnostuksenkohteet olis eri 😄 Pääasia, että sullakin ois seura hakusessa – yksin on vähän hankala lähteä liikenteeseen. Laita viestiä, jos nappaa!
Olen kiinnostunut monenlaisista asioista: Historiasta, teatterista, konserteista, käsitöistä, kirjallisuudesta, luonnosta, hyvästä ruoasta kenties viinilasillisen kera, "maailmanparannustuokioista"...ja ehkäpä voisin vielä kiinnostua jostakin uudestakin. Mutta olisi niin paljon hauskempaa kokea asioita toisen siitä nauttivan kanssa. Ei haittaa, vaikka olisit kauempaakin. Tärkeintä on, että olemme jollain tavalla samalla aaltopituudella ja että voimme kunnioittaa toistemme arvomaailmaa vaikka se eroaisikin omastamme. Kirjoitellaan aluksi ja katsotaan mitä tapahtuu.
Hei! 29-vuotias nainen Etelä-Pohjanmaalta etsii uusia naispuolisia ystäviä😊 Olisi kiva jos olisit suurinpiirtein samanikäinen, mutta en oo liian nirso sen suhteen. Mielenkiinnonkohteina leipominen, ruoanlaitto, lukeminen, kirppistely, kaikenlainen askartelu sekä sarjojen/leffojen katselu. Olen luonteeltani huumorintajuinen, empaattinen, puhelias sekä luotettava. Alkuun hieman ujo, mutta alkukankeuden jälkeen kyllä juttu lentää 🫣😂 Musiikkimaku melko laaja, mutta lähimpänä sydäntä on raskaampi musiikki sekä kasari❤️ Tykkään eläimistä ja multa löytyy kaksi kissaa😺 Etsin ystävää ihan tositarkoituksella eli toivoisin että jutustelu johtaisi näkemiseenkin, toki jos kemiat synkkaa. Laita viestiä mikäli kiinnostuit 😊
Morjens, Reilu 30 vuotias mies kaipailis ystävää/kaveria. Kaverit hävisi, kun elin perhe/työnteon sumussa viimeiset 10 vuotta. Elämäntilanteet on muuttuneet ja olisi aikaa tutustua. Olen perheelinen mies, jonka päivät kuluu työn parissa ja vapaa-aika erilaisten touhujen parissa. Harrastan liikuntaa, autojen/koneiden korjaamista, kalassa käyntiä kesäisin ja tietysti perheen kanssa tulee touhuiltua vaikka mitä. Innostun helposti uusista ideoista ja niitä on hauska toteuttaa. Kuvailisin itseäni jalat maassa ja korvantakuset kuivana olevaksi tyypiksi. Ripaus luottamusta ja hyvää huumoria sekä käsistään taitava ja suustaan melkoinen. Paahan viestiä ja kävästää kahvilla/teellä ja mietitää porukalla maailman menoa. Hyvää kevään odotusta.
Hei olen sotkamolainen 40 vuotias mies. Haen kaveria luontoon,juttelemaan niitä näitä tai ihan vaan kirpputori kierroksille käymään yhdessä. Tykkään jutella ja pohtia ihan hassujakin asioita. Tällä hetkellä elämässä ei ole ketään niin sanottua tuki henkilöä jonka kanssa voisi kupin pari juoda kahvia vaikkapa.. En tupakoi sekä olen raitis myöskin.
Tykkään puhua kännykässä, urheilla, syödä, juhlia ja valmis kokeilemaan melkein kaikkea uutta. Olen 23-vuotias non-binary henkilö Herttoniemestä ja etsin uusia kavereita, sukupuolella ei väliä, mut plussaa jos oot Queer 🏳️🌈 ei tosin tarpeellista. Pelaan myös pleikalla jonki verran ja myös RUNESCAPEE! <3 Tykkään myös polttaa saatanan salaattia vähän välii ja täl hetkel mul on PALJON vapaa-aikaa ja haluisin opetella mm. Espanjaa, ehkä jotain soitinta ja aijon uusia harrastuksia testailla tässä tän vuoden sisällä vielä. Vastaan kaikille ja oon valmis tapaa suht pienel kynnyksellä melkee kenet vaan.
Moi, Etsin uusia ystäviä elämääni. Olen 42 vuotias perheellinen mies. Minulla on tällä hetkellä monestakin syystä johtuen iso henkilökohtainen elämänmuutos menossa. Minulla on ollut yleensä useampia hyviä ystäviä kenen kanssa on voinut jakaa kaiken maan ja taivaan väliltä. Havahduin mm. tähän joku aika sitten kun selasin n. 300 puh. numeroa puhelimestani läpi, että "Hei, minullahan ei ole enää ketään..." Olen omalla toiminnallani ja tekemättömyydelläni hävittänyt ystäväni ja samalla mokaillut paljon kaikkea muutakin.... Tämä ja monet muut asiat ovat lävähtäneet suoraan päin kasvojani ja monet itkut on itketty ja nyt olisi aika siirtyä eteenpäin ja antaa anteeksi itselle. Haluankin tällä hetkellä "uuteen elämääni" ystäviä, joiden kanssa puhua, viettää aikaa, käydä kahvilla, pitää hauskaa yhdessä, jne. Ota yhteyttä ja tutustu minuun! Minä itsekin tavallaan tutustun vielä itseeni ja uusiin juttuihin, joita haluan elämältäni. Olen avoin, sosiaalinen ja minun kanssa on helppo puhua. Voin rehellisesti ja varmana sanoa, että tiedän ja muistan kuinka kohdella läheisiäni!
Moikka, oon 20v oulusta Etsin Lisää naispuolisia kavereita ✨️ kaikenlaiseen tekemiseen 🫶🏻 Ite Tykkään kierrellä kirppareita, shoppailla, luonto, pyöröily, ulkoilu, ruoan laitto ja leipominen, välillä syömässä ja kahviloissa, taulujen maalailut, Lautapelit, biknik, kotona Chillailut yms olen avoin melkeen kaikenlaiselle tekemiselle voidaan lähtä porukalla vaikka keilaa Alkuun saatan olla hieman ujohko mut sitten kun tutustuu tarpeeksi niin aika puhelias ja höpöttelijä 😅 olen ystävällinen, huumorintajuinen, Empaattinen, kuunteleva, avulias, luotettava ja rehellinen 🙂 🤪 sitten kun saan ja pystyn olee oma itteni niin oon aika naurava ja heittäytyvä 🥺 olis todella kiva löytää lisää kavereita oulun ja lähialueelta laita rohkeasti viestii jos tuntuu siltä että meistä tulis kaverei/ystäviä 🤗 niin ja olis aika kiva että olis molemmin puolin yhteyden pito ja ettei yhtäkkiä kaveruus lopu 🥹 👋🏻 voitas nähä ja keksii yhdessä jotain tai porukalla. voin tulla vaikka jos sulla on joku porukka kasassa! 🫶🏻 👥️ Mulla on poikaystävä kenen kans asun yhdessä 🙂↕️🫶🏻 nii ja olis kiva jos lähettäs esim tupla treffeille 🤩😆 Ei vielä ajokorttii mut autolla kruisailut on👍🏻 musiikin kuuntelut En opiskele enkä käy töissä Sekavaa esittely mut menköön 😅 Ikä haarukka noin 19-35v Ei haittaa jos sulla on lapsia ☺️ Tuu rohkeesti juttelee ja tutustuu ehkä meistä tulis ystäviä 🤍 somet voin antaa!
Moikka! Mua kiinnostaa kirppistely, mökkeily, festarit, luontoretket, telttailu, valokuvaus ja pelaaminen. Koen olevani suhteellisen rento tyyppi. Koen ja näen mielelläni kaikkea uutta. Käyn töissä ja harrastan kaikkea edellä mainittua kun jaksaa/kerkeää. Lähden helposti extempore juttuihin mukaan. Oli se sitten leffan katsomista, pilkkimistä tai luontopolulla kävelyä. Koen olevani suhteellisen ekstrovertti, ehkä enempi kasvotusten kuin viestein. Peliseura kelpaa myös. Etsin kavereita joiden kanssa voi viettää aikaa rennolla mielellä. Enpä osaa tähän sen paremmin kertoa, jos kiinnostaa yhtään nii vastaile ja kerro vaikka kuulumisia 😃
Olen 49v nainen Lohjalta. Erilaisten elämänvaiheiden vuoksi osa ystävyyssuhteista jäänyt ja kaipaisin uutta aitoa ja luotettavaa ystävää kaikenlaiseen tekemiseen. Lapseni ovat jo aikuisia. Päivätöissä arkisin. Pidän ulkoilusta, lukemisesta, leffoista, joskus viini-illoista ystävän kera. Olen luotettava, toiset huomioon ottava melko tavallista keski-ikäisen elämää elävä nainen. Autoilen joten pieni välimatka ei ole este tapaamiselle. Ystävän ei tarvitse olla kaikessa samanlainen kuin minä, suunnilleen samanlaisen arvomaailman uskoisin aitoa ystävyyttä tukevan. Laitathan viestiä jos tuntuu että minunlaiselle ystävälle olisi tilaa elämässäsi 🙂
Hei,Etsin yksinäisyyteen vapaata n.68-78v vapaata rauhallista elämää viettävää miestä kaikkeen yhteiseen.Läheisyyttä myös kaipaan.Voit olla kauempaakin,auto on.