Kaverihaku Suomessa - selaa kaveri- ja ystäväilmoituksia
Etsi uusia kavereita, pelikavereita ja harrastusseuraa ympäri Suomen. Selaa ilmoituksia ja rajaa tuloksia sijainnin, iän, sukupuolen ja aiheiden mukaan. Palvelu on tarkoitettu kaveriseuran löytämiseen – ei romantiikkaan.
Helposti innostuva mies etsii seuraa liikkumaan, kulttuuriin tai muihin yhteisiin tekemisiin – myös sinun ideasi kiinnostavat. En viihdy tupakansavussa, eikä alkoholi juurikaan maistu.
Olen kiinnostunut luonnossa liikkumisesta, mailapeleistä, juoksusta, retkeilystä, pyöräilystä, talviliikunnasta, luonto- ja muotokuvauksesta, museoista, elokuvista, teatterista, livekeikoista ja kesäisistä lavatansseista.
Kuvat kertovat enemmän kuin sanat, joten täältä https://omat.otokset.fi/kuvat/ näet millaisissa paikoissa olen viimeisimmän vuoden aikana liikuntasuoritusteni lisäksi aikaani viettänyt. Paljon on toki jäänyt kuvaamattakin.
Toivon, että asuisit jossain lähistöllä, jotta voisimme tehdä asioita myös lyhyellä varoitusajalla. Auto minulta löytyy, joten visiitit yhdessä vähän kauemmaksikin onnistuvat. Laita rohkeasti viestiä. Aikataulujen salliessa lähden mielelläni seuraksi vaikka vain yhteen tapahtumaan.
Hei.
Täällä olis savuton ja alkoton aikuisten lasten äiti uteliaana ja kiinnostuneena löytämään mukavia ystäviä naisista kuin miehistäkin erilaisiin harrasteisiin tai ei nyt aina tarvitse mitään ihmeitä tehdäkkään voi ottaa myös ihan rennostikin. Elokuviin, teattereihin,tansseihin, kuntosalille, vesijumppaan, mailapelejä, ihan peli-iltoja viettämään mitä sitten keksitään ja mihin ennenkaikkea innostutaan mutta ei hampaat irvessä vaan rennolla asenteella. Postia odotellen.
Hei oon 27-vuotias nainen Äänekoskelta, muutin tänne elokuun alussa ja kovasti kaipaisin ystävää jonka kanssa jutella niitä näitä.
Mulla on sosiaalisten tilanteiden pelkoa. Joten en oo kovin puhelias mutta toivoisin, että ystävän kautta kenties rohkastuisin ja olisin sosiaalisempi.
Mulla on vuoden ikäinen kissan pentu Eemeli, tykkään myös koirista 🙂
Tykkään leipoa, tehdä palapelejä, kirjoitta, kuunnella musiikkia ja laulaa.
Olen varattu, joten en etsi kun kavereita.
Heippa,
Olen 25-vuotias nainen Seinäjoelta. Etsin naisystävää ainoastaan!
Persoonaltani olen empaattinen, luotettava, nauravainen ja aktiivinen. Harrastan kuntosalia, ulkoilua ja lukemista paljon. Olen sellainen jalat maassa ihminen, enkä tykkää "sekoilla", vaan pidän enemmän rauhallisesta olemisesta, juttelusta avoimesti ja vaikka vaan seinään katsomisesta ja mietiskelystä😀
Kristinusko on suurin asia elämässäni, josta pidän kiinni ja johon arvoni perustuvat.
Jos olet samanhenkinen ja etsit aitoa ystävää, niin ota yhteyttä vain rohkeasti!
Olen 30-vuotias muunsukupuolinen. Asun Salossa. Olen introvertti erityisherkkä. Sairastan epilepsiaa ja minulla ADHD. Olen aika ujo ja hiljainen. Minulla on hyvin vilkas mielikuvitus. Olen rento. Olen ystävällinen ja tulen hyvin toimeen erilaisten ihmisten kanssa.
Asiat joista tykkään
Anime
Manga
Musiikin kuuntelu ja mukana laulaminen
Lukeminen
Lihaskunto harjoittelu käsipainoilla/kuntosalilla
Eläimet
Kävely
Pyöräily
Pelaaminen pleikkarilla ja DS:ä
Jooga
Luonto
Zumba
Olen 48-vuotias mies ja tällä hetkellä elämässä on käynnissä iso muutos – meneillään oleva avioero on jättänyt arkeen hiljaisuutta ja tilaa, jonka haluaisin täyttää uusilla kohtaamisilla, ystävyydellä ja yhteisillä hetkillä.
Vuosien varrella työ, perhearki ja paikkakunnan vaihdokset ovat vieneet vanhoja ystävyyssuhteita mukanaan. Nyt huomaan kaipaavani juttuseuraa, retkikaveria, pyörälenkeille, keilaamaan, mökille tai vaikka vain yhdelle tai hyvän kahvin äärelle.
Olen rauhallinen ja ehkä hieman introvertti luonteeltani, joten uusien ystävyyssuhteiden solmiminen ei aina käy tuosta vain. Silti kaipaan aitoja kohtaamisia ja ihmisiä, joiden kanssa voisi jakaa niin arkea kuin ajatuksiakin. Joskus mieli meinaa painua matalaksi, mutta yritän silti pitää katseen tulevassa ja mielen valoisana.
Vapaa-ajalla viihdyn mökillä ja luonnossa – kuvaan erityisesti maisemia ja eläimiä. Autot, tekniikka ja kaikenlainen tietokoneisiin liittyvä askartelu kiinnostaa. Lisäksi olen intohimoinen kahvin ystävä – hyvä kahvi ja hyvä seura ovat lyömätön yhdistelmä.
Iälläsi tai sukupuolellasi ei ole merkitystä. Jos haluat tutustua, laita ihmeessä viestiä. Olen avoin juttelemaan ja katsomaan, mitä tästä voi syntyä.
– Ystävää ja seuraa etsimässä
Heips!
Täällä uusia naispuolisia ystäviä huhuilee nelikymppinen (mutta nuorekas) pienen vauvan äippä, jolla päivät menee pääasiassa kotona vauvan kanssa.
Kaipailisin elämääni ystäviä, joiden kanssa käydä esim. Ihan vain kahvittelemassa tai kävelyllä. Tai mitä vaan keksitäänkin 😊 Toivottavasti viet joku päivä mut myös vähän viihteelle, pois vauva-arjesta 👌💃🍹
Voit hyvin olla perheellinen tai perheetön!
Tykkään myös laitella viestejä, joten oothan myös ahkera viestittelijä 😍
Voisit olla iältäsi noin suunnilleen samaa ikäluokkaa, mutta ikä on vain numero, joten tärkeämpi, että oot huumorintajuinen ja meidän jutut mätsää!
Jos oot pk-seudulta, tapaamiset on helpompia, mutta voit olla myös kauempaa🤗
Pistähän viestiä, niin tutustutaan ja katotaan mitä keksitään!
Moikkaa!
Ois kiva löytää uusia samanhenkisiä ystäviä, voitais tehä hyvää ruokaa ja istua iltaa herkkujen kera, käydä kirppareilla, lähtee reissuun, käydä salilla tai kalassa, oon poikaystävän kanssa ruvennut kalastamaan joka viikko oikeestaan tulee käytyä jossain päin kalassa. Kiinnostuksen kohteena kalassa käyminen kesällä ja talvella pilkkiminen ajan kuluksi. Autot ja auto tapahtumat kiinnostaa tai ylipäätään erilaiset tapahtumat. Joka viikko tulee lenkkeiltyä ja rakastan sisustaa kotia. Koirat on lähellä sydäntä, pian tuloss akoiranpentu❤️ Oon töissä palvelukotiavustajana mielenterveys- ja päihdekuntoutus kodissa. Kaverisuhteet on vähä kuihtunut luultavasti syystä että ei enää kiinnosta juhlia joka viikonloppu vaan kotona tehdään mieluummin hyvät ruuat ja käydä esim. keilaamassa tai sit yhtäkkiä lähtee johonkin tapahtumaan tai kalaan. Ois kiva löytää samanhenkinen ihminen tai pariskunta tai voit laittaa viestiä muutenkin jos kolahti yhtään!
Tässä olisi ns. sosiaalinen introvertti, joka kaipaa ystäviä. Tykkään liikkua luonnossa kävellen, patikoiden ja pyöräillen. Ulkokuntosalit ovat minun juttuni. Kuntoliikunnan lisäksi olisi joskus mukava käydä Sinun kanssasi tunnelmoimassa vaikka teatterissa, konserteissa, elokuvissa, kahvilla jne.. yksin kun en "uskalla" lähteä. Kuuntelisin mielelläni, mitä Sinulla on kerrottavana... Saattaa olla, että olen vähän romanttinen äijä, kun esim. Portion Boysin "Sä et ole yksin" kolahtaa. :)
47-vuotias iloinen, ystävällinen ja liikunnallinen nainen etsii uusia kavereita, jopa sydänystävää Imatran
seudulta tai lähialueella. Lapset ovat aikuistuneet; totuttelen uuteen elämäntilanteeseen. Kaipaan kaveria lenkkipoluille, patikointi- ja laavureissuille, kahvittelemaan tai vaan höpöttelemään ja viettämään aikaa yhdessä 😊.
Teen kolmivuorotyötä ja välillä elän ihan eri rytmissä toisten kanssa. Tähän epäsäännöllisen arkeen kaipaisin uusia ihmisiä. Ota rohkeasti yhteyttä 😊
Eli täällä kirjoittelee opiskelun ja kuntoilun parissa puuhaava herra. Harrastelen kuntosalilla käyntiä 2-3 kertaa viikossa, teen pitkiä kävelylenkkejä ja välillä poljen läskipyörää. Kesäisin kuvioissa on mukana moottoripyöräilyä ja autoihin liittyviä aktiviteetteja :) Löytyy hyvä huumorintaju ja positiivinen elämänasenne.
Olisi kiva löytää naispuolisia ystäviä ajatuksien vaihtoon ja vaikka seuraksi kahville, elokuviin, lenkille ja salille :) Iällä ja asuinpaikalla ei ole niin väliä :) Onneksi kesä on tulossa!
Moi 32 v päihteetön nepsy-mies etsii toista nepsyä ystäväksi mielummin naispuolista ja Satakunnan alueelta esim Porista.🙂 Olen ujo mies sekä päihteetön.
Harrastan piirtämistä erityisesti sarjakuvien piirtely, konsolipelien pelaamista sekä tulee käytyä kävelylenkeillä kun ehtii.
Moi, täällä hakee mahdollisia uusia kavereita.
Ite avoin ja hyvä huumorintajuinen. Tykkään ulkoilua, kuntoportaat, luontopolut. Ois kiva tavata ja tutustua kahvillassa tai luonnossa,
tykkään kokeilla uusia juttuja.
Hei,
Etsin kavereita, ystäviä, sielunsiskoja, lenkkiseuraa, vaellusseuraa – erilaisia tuttavuuksia ja kohtaamisia Turun suunnilta.
Olen 43-vuotias perheellinen nainen, ja omien kavereiden lisäksi haussa on myös kokonaiset perheet ja pariskunnat kavereiksi grillailun, marjametsän, mökkeilyn, patikoinnin tms. merkeissä.
Olen feministi, vege, avarakatseinen maailmanparantaja. Mulla on ystäviä ympäri maailmaa erilaisista poliittisista, uskonnollisista ym. taustoista.
Muutin Turkuun jokin aika sitten. Teen luovaa yhteiskunnallista työtä kotoa käsin, joten ihmisiin tutustuminen on ollut haastavaa.
Vapaa-ajalla tanssin, kuljen metsäpolkuja, kesällä sup-lautailen ja pyöräilen, talvella hiihdän, lisäksi luen, maalaan, käyn salilla ja uimassa. Pidemmillä lomilla patikoin ja vaellan.
En käytä päihteitä, mulla on terveet elämäntavat ja tapaankin mielelläni ihmisiä erilaisen rennon reippailun tai ulkoilun lomassa. Myös lukupiiri ym. toiminta kiinnostaa.
Jos sait kiinni jostain, jos kolahti, ota yhteyttä!
Etsin uusia kirjekavereita. Iälläsi ja paikkakunnalla ei niinkään ole väliä.
Olen sosiaalinen introvertti, tulen toimeen erilaisten ihmisten kanssa.
Harrastan ratsastusta, käyn salilla sekä ulkoilin säästä riippuen. Kuuntelen paljon musiikkia.
Tykkään kirjoitella pitkiä kirjeitä ja olisi kiva jos toinen tykkäisi myös.
Eikä haittaisi yhtään vaikka kirjekaverista tulisi uusi ystävä jonka kanssa viettää aikaa silloin tällöin😊
Laita viestiä, jos siltä tuntuu!
Hei olen sotkamolainen 40 vuotias mies.
Haen kaveria luontoon,juttelemaan niitä näitä tai ihan vaan kirpputori kierroksille käymään yhdessä.
Tykkään jutella ja pohtia ihan hassujakin asioita.
Tällä hetkellä elämässä ei ole ketään niin sanottua tuki henkilöä jonka kanssa voisi kupin pari juoda kahvia vaikkapa..
En tupakoi sekä olen raitis myöskin.
Moikka, oon 20v oulusta Etsin Lisää naispuolisia kavereita ✨️ kaikenlaiseen tekemiseen
🫶🏻 Ite Tykkään kierrellä kirppareita, shoppailla, luonto, pyöröily, ulkoilu, ruoan laitto ja leipominen, välillä syömässä ja kahviloissa, taulujen maalailut,
Lautapelit, biknik, kotona Chillailut yms olen avoin melkeen kaikenlaiselle tekemiselle voidaan lähtä porukalla vaikka keilaa
Alkuun saatan olla hieman ujohko mut sitten kun tutustuu tarpeeksi niin aika puhelias ja höpöttelijä 😅 olen ystävällinen, huumorintajuinen, Empaattinen, kuunteleva, avulias, luotettava ja rehellinen 🙂
🤪 sitten kun saan ja pystyn olee oma itteni niin oon aika naurava ja heittäytyvä
🥺 olis todella kiva löytää lisää kavereita oulun ja lähialueelta laita rohkeasti viestii jos tuntuu siltä että meistä tulis kaverei/ystäviä 🤗
niin ja olis aika kiva että olis molemmin puolin yhteyden pito ja ettei yhtäkkiä kaveruus lopu 🥹
👋🏻 voitas nähä ja keksii yhdessä jotain tai porukalla. voin tulla vaikka jos sulla on joku porukka kasassa! 🫶🏻
👥️ Mulla on poikaystävä kenen kans asun yhdessä 🙂↕️🫶🏻 nii ja olis kiva jos lähettäs esim tupla treffeille 🤩😆
Ei vielä ajokorttii mut autolla kruisailut on👍🏻 musiikin kuuntelut
En opiskele enkä käy töissä
Sekavaa esittely mut menköön 😅
Ikä haarukka noin 19-35v
Ei haittaa jos sulla on lapsia ☺️
Tuu rohkeesti juttelee ja tutustuu ehkä meistä tulis ystäviä 🤍 somet voin antaa!
Oon asunut vuoden Helsingissä, en ole löytänyt ystäviä koska teen hyvin yksinäistä työtä enkä esim opiskele. Sukupuolella ei väliä, kunnioitan tasa-arvoa enemmän kun mitään ja ikä ois kiva jos ois lähellä 20 (18-24)
Olen todella puhelias kun sille päälle satun. Tykkään pelata, katsoa sarjoja ja leffoja, ulkoilla. Mulle tärkeintä ystävyydessä hyvä huumori ja toisen tukeminen vaikeissa paikoissa.
Mulla on paljon vaikeuksia uusien ihmisten kanssa, joten saatan olla hiljaisempi. Mutta samalla kun meidän huumorit kohtaa, niin mä lämpenen tosi nopeasti.
Mä haluasin semmosen sitcom ystävyyden, voidaan vaan valssia toisen kämppää ilman miettimättä asiaa. Voidaan tehä kaikkea hauskaa, pyöriä kylillä, käyä leffois, olla salil and all that bs.
Eli ois parempi jos kaverit löytyis helsingist tai ainaki pk seudult.