Tämä on hakemistosivu aiheelle "”elämänilo”avoimuus”rehellisyys”huumori”positiivisuus”toisenkunnioitus". Alta löydät tuoreimmat ilmoitukset. Voit myös selata alueittain tai avata tarkemman haun.
Morjes!
Tässä ois 30 v sinkkumies Espoosta oisin vailla uusia kavereita itsestäni ensin oon vuorotyössä käyvä vapaa ajalla tulee salilla käytyä ja lenkkeiltyä viihteellä toki joskus myös ja päivästä tilanteesta riippuen bilistä keilailua kahvittelua tulee tehtyä myös oon melko avoin kaikelle ja ois mukava tutustua uusiin ihmisiin luottamus rehellisyys on mistä tykkään ois kiva oikeasti nähä kasvotusten myös ja katsoa oisko meistä hyviä frendejä tulla kiireettömästi ja rauhassa tutustuen laita viestiä jos kiinostuit ?😊
Oon 20v nuori Helsingistä joka etsii hengailukavereita. Mut saa mukaan melkeempä mihin tahansa:) mul on saksanpaimenkoira ja 10 lintua!😂Oon myös pyrkimässä lääkikseen joku vuos.
Olen parisuhteessa!!
Etsin kavereita ikähaarukalla 18-25
Snap: sindis4
Ig: sindisusu1
Olen 49v Äänekosken Suolahdesta noin 170cm 85kg asun yksin vuokralla rivitalo kaksiossa Ite hoidan asiani autoo mulla ei oo oon eläkkeellä tukineen tulot kuussa noin yhteensää 1400euroo seikkailu,seurustelu tositarkoituksella elämänkumppani nainen 43 neliöö kaksio olet noin 18-65v kotimainen taikka ulkomaalainen Suomea puhuva Nainen itse viihdyn kotioloissa teen joskus ruokaa lämmitän valmista ruokaa mikrossa juon kahvia ja teetä harvoin juon alkoholia tupakkaa poltan katson tvtä kuuntelen musiikkia käyn kävelyllä ja silloin tällöin kaupassa autoa eikä ole eikä lapsia ole eläkeläinen muine tukineen kaksiossa asun yksin 44 neliöö
Moikka! Etsin itselleni kristillisiä nais- tai miespuolisia ystäviä Uudeltamaalta, jotka ehkä elävät samanlaista elämäntilannetta ja voisimme tukea toisiamme rankan elämänvaiheen läpi. Erosin pitkästä parisuhteesta, joka kesti yli 10 vuotta, ja pyytäessäni suhteessa ollessani apua Jumalalta tajusin olleeni yhdessä paholaisen riivaaman henkilön kanssa, ja suhteeni Jumalaan vahvistui tämän myötä entisestään ymmärtäessäni ja nähdessäni paholaisen läsnäolon maailmassa. Jos kyseinen kryptisyys jäi kiinnostamaan niin jutellaan ihmeessä lisää. :) Minua ei haittaa jos ystävyys vaikka syventyisikin joskus miespuolisen kanssaystävän kanssa syvemmällekkin tunnetasolle, mutta eron ollessani tuore, arvostaisin ennen kaikkea jos saisin kulkea yhdessä toisen kristityn kanssa positiiviselle ja valoisalle puolelle elämää ystävinä avoimin mielin Jumalan lempeän katseen alla uutta elämää opetellen.
Hei!
Täällä 56-v. nainen etsii ystävää/ystäviä Tampereen suunnalta. Kaipaan uusia harrastuksia ja kivaa samanhenkistä kaveriseuraa vaikka kävelylenkille, konserttiin, kirppiskierrokselle tai vaikka vaan kahville juttelemaan. Olen naimisissa, eli etsin vain naispuoleista ystävää.
Arki menee työn merkeissä ja vapaa-ajalla lenkkeilen (tällä hetkellä enemmän kyllä koiraa ulkoiluttaen) ja käyn muutaman kerran viikossa salilla. Sisustaminen ja vanhojen tavaroiden bongailu kirppiksiltä ja vanhan tavaran liikkeistä on ”must-juttu”. Aika yksinäistä on elo tällä hetkellä, työkin pääasiassa etänä, vaihtelua haen siis.
Minusta saisi seuraa moneen - lenkille, leffaan, kirppikselle tai vaikka vaan kahville. Myös matkaseuraa, kotimaan päiväreissulle tai vaikka johonkin kivaan kaupunkikohteeseen ulkomaille.
Olen sosiaalinen, aika puhelias, tykkään liikkua ja nähdä ihmisiä.
Olen helposti lähestyttävä ja rento tyyppi, laitathan viestiä, jos olet kaveriseuraa vailla 😃.
Kesä ja aurinko on parasta, toivottavasti tavataan ☀️
Etsin kaveria jonka kanssa voi keskustella kaikesta , mikä milloinkin painaa ja iloista tapahtumista.
Jonka kanssa ei tarvitse esittää mitää pystyy ottaa rennosti .
Katsoa elokuvia , ulkoilla , ym. Mitä milloinkin juolataa puuhailla.
En etsi kumppania vaan kaveria rehellistä.
Kaikessa yksin kertaisuudessaan.
Hei!
Löytyisikö tätä kautta"kunnollisia",mielellään "uskovaisia" 55-62v. kroonisesta väsymyksestä kärsiviä ihmisiä,jotka kokevat palautumisessaan sen verran ongelmia,että se vaikuttaa merkittävässä määrin normaalia elämää rajoittaen ja jopa kutistaen,mutta ei kuitenkaan elämää kokonaan estäen?
Olet aikoinasi valmistunut opinnoistasi ammattiin ja työelämässä ollut.Olet ehkä joskus ollut hyvin menevä ja urheilullinen,mutta tosiaan enää et välttämättä pysty keskitymään näihin asioihin niin paljon,kun eteen on tullut jaksavuuden sekä palautumisen kanssa rajoitteita.Joskus kuitenkin toivoisit,että olisi sellaisia ystäviä,jotka ymmärtäisivät tilannettasi ilman leimaamista ja näkisivät sinut persoonana eikä sinun tarvitsisi kokea häpeää,epäonnistumista tai alemmuudentunnetta nykytilastasi.
Toiveenasi olisi siis saada vertaistukea ja mahdollisesti jopa kunnollisia ystäviä aiemman ystäväpiirin kutistumisen myötä sekä jakaa ajatuksia arjen haasteista ja toiveista.Täällä kirjeenvaihtoa aluksi odottaa 58v.nainen,vertainen.
Nainen 67v , Etsin aitoa rehellistä ystävää/kaveria, jonka kans,vaihtaa ajatuksia,kuulumisia. Minä itse olen avoin rehellinen,vilpitönkin en tykkää kikkailla ihmisillä. Syvälliset,henkiset ja kepeätkin keskustelut tervelulleita, sinun ystävän,kaverin kanssa,jonka ehkä näin löydän. Kiitos innolla odotan yhdeyten ottojanne.
Olisi mukava löytää oikea ystävä vastakkaisen sukupuolen edustajasta ja ja jakaa mielipiteitä kaikkeen elämään liittyvästä.
Olen nyt asunut kohta kymmenen vuotta Asperger poikani kanssa kahdestaan ja ollut hänen huoltajansa ja edunvalvojana. Olen vielä parusterve ilman mitään kansa sairauksia ja ilman mitään lääkkeitä. Olen täysin raitis ilman Alkoa ja sauhuttelua. Ajan autoa omasta mielestäni ihan joustavasti ja toiset huomioon ottaen. Olen puhelias, mutta annan suunvuoron toisillekin.
Iälläsi ei ole väliä, ystävyydellä/kaveruudella ei ole ikärajoja. Ystävyys on vastavuoroista auttamista,kuuntelemista ja lohduttamista aina tilanteen mukaan.
Jokainen on oman onnensa seppä 🤗
Tässä 45 vuotias mies etsii kavereita liikunnallisiin harrastuksiin ja juttuseuraksi.Suosikkeja ovat kävely, juoksu ja hiihto.
Rennosti hyvässä seurassa 🙂
Maaseudulla yksin asuva 47 vuotias nainen etsii viestien ja ajatusten vaihtoon uusia ihmisiä. Jos ajatukset ja kemiat kohtaa voidaan vaikka tavatakkin. Ota rohkeasti yhteyttä!
Hei ystävä 🙂 Olen 47-vuotias nainen. Etsin suunnilleen saman ikäistä naista ystäväkseni. Olen eronnut ja erossa menetin suunnilleen kaiken. Nyt haluan rakentaa elämäni uudelleen ja siihen kuuluvat minua tukevat ihmissuhteet. Jos tykkäät esimerkiksi käydä kirppareilla, jutella, käydä teatterissa tai keikoilla, harrastaa liikuntaa jne, laitathan viestiä niin tutustutaan.
Olen lähes 50-v yksin asuva puhelias nainen. Lapset ovat jo maailmalle karanneet ja minä koirien kanssa asustelen. Päivät kuluu töissä, mutta iltoihin ja vapaalle olisi mukava saada seuraa kahville, teelle, viinille, metsäretkille, mökkeilemään tai kohan vaan olemaan. Huumorintajua löytyy, ikä vain numeroita, mieli edelleen kuin 20-kymppisellä🤣🤗 Joskus tulee baarissakin pyörähettyä, mutta tosiaan nykyään harvemmin. Kaikki henkilöt, sukupuoleen katsomatta, viestit tervetulleita🤗
Olen 54-vuotias nainen, jolla on kaksi jo itsenäistynyttä lasta. Haluaisin löytää ystävän, jolla olisi samankaltaisia kiinnostuksen kohteita kuin itselläni sekä aikaa ja halua liikkua yhdessä erilaisiin rientoihin. Tärkeintä olisi hyvä kemia ja yhdessä viihtyminen sekä avoimuus, rehellisyys ja mutkattomuus.
Arkeni on aika kiireinen mutta erityisesti viikonloppuisin tykkään lenkkeillä kävellen tai pyörällä, käydä erilaisissa tapahtumissa, nauttia auringosta ja merestä, saaristosta ja rannoista. Tykkään myös harrastaa joogaa, vesijuoksua ja uintia. Elokuvia ja musiikkia unohtamatta.
Matkustaminen ja ulkona syöminen ovat harvinaisempaa luksusta, joka tietysti on myös välillä ajankohtaista ja kirsikka kakun päällä.
Olisi mukava tutustua uuteen ihmiseen ensisijaisesti ystävänä, mutta sopivan tilaisuuden tullen ei koskaan voi tietää, vaikka matkan varrella löytyisi syvempi yhteys.
Moi!
Täällä Hämeenlinnassa asuva nelikybänen lapseton sinkkunainen etsii ystäviä! Sellaista hersyvää naurua, luottamusta ja ihania kokemuksia sisältävää ystäväpiiriä!
Olen huumorintajuinen, sosiaalinen, ehdottoman luotettava ja kaikkeni lähipiirini eteen tekevä tyyppi!
Minulle on aivan sama oletko sinkku, varattu, lapsellinen vai lapseton!
Minulla on kaksi koiraa joiden kanssa kuljen paljon luonnossa, lenkille olisi kiva saada joskus seuraa! Peli-illat, yksilläkäymiset, reissut.. You name it!
Olisi ihan mahtavaa löytää uusia ystäviä!
Etsin kaveriksi ajatusten vaihtoon aikuista naista, olen 51v mies Iisalmesta ja olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin. Jos oikein synkkaa ni tavatakkin vois.....
Hei etsin ystävää miehistä ja naisista.
Olen jäänyt leskeksi melkein vuosi sitten ja kaipaan juttuseuraa. Suru alkaa pikkuhiljaa helpottaa.
Lapset ovat jo aikuisia ja omilla teillään.
Asun koiran kanssa omakotitalossa Pohjois- Pohjanmaalla.
Harrastan värittelyä, palapelien tekoa. Luen paljon, lähinnä kauhukirjallisuutta. Tykkään pelata lautapelejä. Tykkään kauhuleffoista ja katsonkin niitä paljon. Pidän fantasiasta. Olen lapsenmielinen, uskon peikkoihin ja keijukaisiin. Rakastan Grimmin satuja, joita luen lapsenlapsilleni iltasaduiksi, kun tulevat yökylään.
Tykkään pelata pasiansseja tietokoneella.
Olen - 60 vuotias kuudetta vuotta sairaslomalla oleva nainen. Olisi mukava saada juttu seuraa yksinäisiin päiviin.
En käytä alkoholia enkä tupakoi. Toivon että et sinäkään.
Minulla on hieman musta huumori. Olen empaattinen, uskollinen.
Jos kiinnostuit niin kirjoita minulle.